INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 12. DUBNA 2021 DO ODVOLÁNÍ

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu ve školách a školských zařízeních v 1. fázi rozvolnění umožňuje osobní přítomnost na vzdělávání nově od 12. 4. 2021 v mateřských školách dětem, které mají povinné předškolní vzdělávání ve skupině maximálně 15 dětí. Homogenita tříd a skupin je povinná. Vstup třetích osob do prostoru školy nebo školského zařízení je možný jen v nezbytně nutných případech.

Ministerstvo zdravotnictví ukládá mimořádné opatření povinnosti testovat děti od 12. 4. 2021 antigenními testy. Preventivní antigenní test se bude provádět s frekvencí dvakrát týdně s tím, že první test se provede první den osobní přítomnosti dítěte ve škole v daném týdnu a mezi jednotlivými termíny testování v jednom týdnu budou minimálně 2 a maximálně 3 pracovní dny. Preventivní test se vždy bude provádět bezprostředně po příchodu do školy za asistence zákonných zástupců. Nebude-li dítě přítomno v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.

INFORMACE PRO RODIČE IZS

Dětem integrovaného záchranného systému ve věku od 2 do 5 let je na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky umožněna osobní přítomnost na vzdělávání v mateřské škole, ve které jsou zapsány k předškolnímu vzdělávání.

Po ukončení nouzového stavu končí oprávnění vlády nařídit vykonávání péče o děti rodičů vybraných profesí dle krizového zákona č. 240/2000 Sb. Zaniká tak plošný nástroj „určených škol“ zajištujících péči o děti rodičů IZS a krizové infrastruktury („děti IZS“) v době, kdy bude povolena osobní přítomnost na vzdělávání v mateřských školách pouze pro vybrané skupiny dětí. Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci je nutné i nadále zajišťovat péči o tyto děti, tak aby jejich rodiče mohli docházet do zaměstnání. Proto bude mimořádným opatřením umožněna přítomnost těchto dětí v mateřských školách, ve kterých jsou zapsány dle níže uvedených pravidel.

Mimořádným opatřením určené výjimky pro děti IZS se vztahují na tyto vybrané profese:

– zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb

– pedagogické pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo pedagogické pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,

– zaměstnance bezpečnostních sborů

– příslušníky ozbrojených sil

– zaměsnance orgánů ochrany veřejného zdraví,

– zaměstnance uvedené v § 115 odst. 1 a další zaměstnance v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,

– zaměstnance Úřadu práce České republiky,

– zaměstnance České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,

– zaměstnance Finanční správy České republiky.

Příslušnost k vybraným profesím zákonný zástupce doloží škole potvrzením zaměstnavatele.

Na děti IZS se vztahuje úplata za předškolní vzdělávání.

čtěte zde – Informace k testování a provozu v MŠ

videoinstruktáž k testování dětí zde – https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole

Usnesení vlády – ke stažení zde

Informace k ošetřovnému – zde

Materiály k distančnímu vzdělávání – zde

Přijímací řízení k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022 – informace zde

Od 1.3.2021 budou změněna telefonní čísla pro omlouvání dětí – čtěte zde!

Uzavření MŠ v době letních prázdnin 2021

MŠ uzavřena: 1. – 23.7.2021 a 23. – 31.8.2021

MŠ v provozu: 26.7.2021 – 20.8.2021

Projednání rozsahu přerušení provozu mš – ke stažení zde

Žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání v době letních prázdnin pro děti z jiných mš –  ke stažení zde (bližší informace naleznete v projednání).

Projekt MAP II v ORP Zlín zve rodiče, pedagogy i širokou veřejnost na konferenci „Vzdělávání pro 21. století“.

Uskuteční se v sobotu 10. 04. 2021 od 9:00 –  do 16:30 hodin

Program a podrobnosti najdete v příloze. Více informací naleznete zde:

Pozvánka_konference

V případě krizové situace naleznete potřebné informace na městském webu www.zlin.eu.