Vážení rodiče,

vzhledem k potížím s pevnou linkou, kvůli kterým máte někdy problémy dovolat se do mš, jsme se rozhodli pro změnu.

Od 1.3.2021 bude probíhat omlouvání dětí následovně:

 • Každá třída má vlastní telefonní číslo pro omlouvání dětí.
  • Želvičky – 734 555 568
  • Šnečci – 734 555 527
  • Kačenky – 734 555 244
  • Rybičky – 734 555 717
 • Na toto číslo zašlete nejpozději do 7:30 daného dne SMS s omluvou, nahlášením nástupu po nemoci či nahlášení vyzvednutí dítěte po obědě. Do sms vždy uvádějte jméno a příjmení dítěte.
 • V případě nutnosti můžete omluvu vyřešit také zavoláním na číslo dané třídy v době od 7:00 do 7: 30, upřednostňujeme však sms (paní učitelky v průběhu rána přebírají děti, přijímají informace od rodičů a může se stát, že nestihnou telefon zvednout).
 • Pokud o omluvě víte předem, využijte sešity na šatnách tříd jako doposud (i zde platí, že přijímáme omluvy do 7:30 daného dne).
 • V případě, že máte děti na více třídách, omlouvejte prosím každé zvlášť na telefonní číslo dané třídy.
 • Omlouvání prostřednictvím pevné linky a původního telefonního čísla nebude od 1.3.2021 možné. Nezapomeňte si tedy uložit nové číslo pro omluvy!
 • telefon na ředitelku mš ani e-mail není možné pro omluvy dětí využívat již nyní (zde žádné změny neplánujeme).

Další využití telefonních čísel:

 • V případě, že potřebujete kontaktovat paní učitelku (např. nahlásit v průběhu dopoledne neplánované vyzvednutí dítěte po obědě, výjimečné zpoždění při vyzvedávání dítěte např. z důvodu uvíznutí v zácpě apod.), využijte opět telefonní číslo třídy, do které dítě dochází.
 • Preferujeme sms, při práci s dětmi nemohou vždy paní učitelky zajistit zvednutí telefonu (nejdůležitější je pro nás bezpečnost Vašich dětí). Pokud je nutný telefonní kontakt a nepodaří se Vám dovolat, napište sms, paní učitelka se Vám ozve zpět v nejbližším možném termínu.

Pevná linka

 • Pevná linka zůstává dále v provozu, nebude však nepřetržitě k dispozici (nebude zvonit ve třídách). Dovoláte se pouze v případě, že budu v danou chvíli v kanceláři.
 • V případě, že Vás bude někdo ze zaměstnanců mš potřebovat kontaktovat, bude volat z pevné linky. Prosím o pravidelnou kontrolu telefonu, voláme pouze v nutných případech (např. při teplotě, nevolnosti či úrazu dítěte). Je nezbytné, abychom se Vám v těchto situacích dovolali.
 • Pokud budete potřebovat řešit něco přímo se mnou, zavolejte na tel. 608 099 575, nebo napište e-mail a domluvíme si schůzku (zde se nic nemění).

 

Věřím, že tuto změnu společně dobře zvládneme a zamezíme tak potížím s omlouváním dětí spojeným s pevnou linkou.